streda 31. augusta 2016

Amsterdam - mesto mojich snov (cestovatský denník #5)

Po dlhšej dobe sa vám opäť ozývam. Posledné týždne uleteli ako voda a ani neviem kedy som sa stihla vrátiť domov z Holandska a pomaly sa začať pripravovať na začiatok školy. Pravdaže boli aj o užívaní posledných chvíľ, ktoré mi ešte cez prázdniny ostali. Preto aj blog ostal nedotknutý a s ním aj cestovateľský denník. Hlbšie sa téme posledných dní v Holandsku a vlastne všetkému čo ma obmedzilo v písaní článkov budem venovať v poslednom diele cestovateľského denníka. Teraz by som rada dohnala stratený čas a pridala vám jeden z posledných dielov a postupne sa vrátila k aktivite na blogu. Okrem tohto vás budú čakať ešte dve články týkajúce sa Holandska a potom už nabehneme naspäť na zmes kozmetických a receptových článkov. Dosť by bolo omáčok okolo toho a pusťme sa k hlavnému. 

 Na tento príspevok som sa naozaj veľmi tešila, pretože konečne som splnila jeden s bodov môjho zoznamu priani na tento rok. Konečne po mesiaci v Holandsku som navštívila Amsterdam. Pre mňa to bol vysnený výlet, pretože Amsterdam som chcela naozaj veľmi dlho vidieť a urobiť si tú takú možno trošku otrepanú fotku, na niektorom z mostov, ktoré sa v ňom nachádzajú. Náš výlet sa začal v sobotu o druhej, keď sme vyrazili od domu kde bývame. Po asi hodinovej ceste sme sa ocitli v podzemnom parkovisku, kde sme nechali auto a začal sa náš trip po meste. Už na prvý pohľad som bola ohúrená. Na fotkách vyzeralo všetko tak malo a zrazu som zistila, že ja som malinká a to mesto je obrovitánske. Fotila som úplne všetko a s otvorenými ústami som nevedela, kde sa pozrieť skôr. Spočiatku naše spoznávanie mesta vyzeralo ako lov suvenírov, pretože každý chcel kúpiť niečo sebe alebo svojim blížnym. Po asi hodine sa začalo naozajstné zoznamovanie s mestom. Hneď ako sme sa priblížili k centru sme zacítili "vôňu" marihuany, pretože množstvo cofi shop-ov v meste je dosť veľké. Ale nebolo to jediné čo nás nadchlo, všade bolo množstvo ľudí rôznej kultúry a farby pleti. Prišlo mi to ako mix všetkého, pretože nikto vás neriešil a neodsudzoval pohľadom pre odlišný vzhľad alebo prípadne extravagantný zovňajšok. Celé mesto pôsobilo veľmi pozitívnym a zaujímavým dojmom. Vyžarovalo zo seba akúsi zvláštnu energiu, ktorá ma pohltila. Čo sa týka nášho výletu tak pokračoval prechádzkou po Amsterdamských uličkách, ktorá sa na chvíľu prerušila na námestí pred múzeom voskových figurín Madame Tusso. Užili sme si chvíľu pamiatky, urobili množstvo fotiek, vyhli sa niekoľkým náletom holubov a išli ďalej, no tesne predtým sme stihli ešte skočiť na kebab. Ďalej sme pokračovali v prechádzke, no na moment sme sa zastavili omrknúť čo nové v H&M-ku. Po dosť únavnom prechádzaní sme sa nakoniec zastavili na čapované holandské pivo, ktoré sme si dali asi v jednom pomerne dosť zanedbanom bare (navonok tak nevyzeral), no aspoň sme mohli nasať tú pravú atmosféru. S pribúdajúcim časom sme sa nakoniec vybrali obzrieť tú slávnu uličku Redlight District. Úprimne si myslím, že to nieje až také ako sa hovorí. Je to zaujímavé, ale mne to príde stále dosť lacné a aj trošku zvrátené. Pravdaže neskoršia hodina vytiahla do ulíc omnoho viac ľudí a videli sme maličkú ukážku nočného života. Bolo fajn vidieť ako všetci ľudia vyšli von sa zabávať. Po rýchlom občerstvení formou hranoliek, zachytení ďalších fotografií, sme sa úplne zmorený vybrali k autu. Hneď po nastúpení na mňa prišla únava a zaspala som. Prebrala som sa až keď sme zastavili pred domom a plná zážitkov som bežala rovno do postele. 

Pre mňa bola návšteva Amsterdamu veľký zážitok a hlavne splnený sen. Toto mesto si ma získala a určite ho chcem v budúcnosti zasa navštíviť. Dá sa povedať, že som sa doň zamilovala.
A čo vy, navštívili ste mesto svojich snov ? Aké je to vaše vysnené mesto ?

Dúfam, že sa vám článok páčil a prajem príjemný zbytok dňa.

Alexandra

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Sleduj ma na Instagrame