streda 3. mája 2017

Ako sa starám o svoje vlasy

Krásne, zdravé a lesklé vlasy sú pravdepodobne snom každej ženy. Avšak ak túžime po ukážkovom účese, musíme svojím vlasom dopriať patričnú starostlivosť a výživu. Asi každá z nás má doma svoju kôpku produktov, ktorá z jej vlasmi urobí zázraky. Bohužiaľ sú tu aj mnohé, ktoré ešte stále hľadajú TIE produkty a aj napriek dôslednej starostlivosti o vlasy ich hriva nevyzerá ako z reklamy. V dnešnom článku som sa rozhodla vám priblížiť moju starostlivosť o vlasy a povedať vám aj niečo málo o mojom boji proti lupinám. 


 Mám husté a pomerne dosť kvalitné vlasy, ktoré dosť rýchlo rastú. Nanešťastie vďaka môjmu experimentovaniu z farbami, pravidelným žehlením a letnej brigáde v dosť suchom prostredí, som mala pomerne dosť suché a lámavé vlasy s lupinami. Všetky tieto faktory ma doviedli k dosť dôslednému výberu produktov, ktoré robia s mojimi vlasmi zázraky. 


Moja starostlivosť o vlasy sa začína, tak ako u každého umývaním. Ja si ich vždy pred umytím poriadne rozčešem, aby som sa zbavila všetkých vypadnutých vlasov a nemala ich poguzlené. Vlasy si umývam vlažnou vodou a mojím pomocníkom, ktorý och poriadne umyje je šampón head & shoulders. Po tomto šampóne som siahla najmä preto, že som si už nevedela radu s mojimi lupinami. Bolo to hrozné. Aj keď som si vlasy umývala každý deň, lupiny nezmizli. Potom som však vyskúšala tento zázrak a bola som nadšená. Už po prvom umytí bolo vidieť, že ich je naozaj menej a navyše vlasy zanecháva naozaj jemné. 


Prednedávnom sa v mojej starostlivosti usídlil aj mandľový olej. Tento olej má veľké množstvo prospešných účinkov pre celé naše telo a aj pre vlasy, s ktorými dokáže zázraky. Keď som si ho kupovala, nemala som veľké očakávania a teraz musím priznať, že som ho podcenila. Nanášam si ho pred umytím do suchých vlasov, na ktorých ho nechám minimálne 30 minút, no niekedy ho nechám na vlasoch aj hodinu alebo dve. Po umytí sú vlasy jemné, hydratované a bez lupín. Naozaj čítate dobre - BEZ LUPÍN. Ani ja som tomu neverila, ale tento olej naozaj zapríčinil to, že všetky lupiny zmizli a stal sa mojím verným pomocníkom pri boji proti lupinám. 


Ako som už skôr spomínala, vlasy si pravidelne žehlím a fénujem, Keďže ich často vystavujem tepelným úpravám, snažím sa ich pred teplom chrániť. Na to používam sprej na ochranu pred teplom od značky Cien. O tomto spreji ste si už mohli neraz prečítať na blogu, takže nepotrebuje asi bližší komentár. V stručnosti by som vám len spomenula jeho naj a to, že vlasy zanecháva jemné, lesklé a veľmi ľahko sa rozčesávajú. 


Úplne nakoniec vlasy zafixujem lakom na vlasy, aj keď to nerobím pravidelne. Nemám vždy potrebu vlasy fixovať a používam ho skôr v dni, keď sú moje vlasy neskrotiteľné. Čo sa týka výberu laku na vlasy, nemám obľúbenú značky, no jedno majú všetky laky spoločné. Vyhľadávam laky s čo najsilnejšou fixáciou. 

Toto by bola moja celá vlasová rutina. Môžete vidieť, že nepoužívam mnoho produktov. Aj keď sú len štyri, plne mi vyhovujú a viem, že s mojimi vlasmi urobia to čo majú. 

Ako sa vy staráte o svoje vlasy? Máte nejaké obľúbené produkty? 

Dúfam, že sa vám článok páčil a prajem vám príjemný zvyšok dňa. 
Alexandra

8 komentárov:

 1. súhlasím ten Cien je skvelý ! :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja som si ho veľmi obľúbila a to najmä, keď vezmem do úvahy pomer cena výkon :) Ďakujem za komentár :)

   Odstrániť
 2. Ja na vlasoch milujem svoj šampón Syoos. A inak používam olejček od Dove, ten je skvelý. Ale viac produktov použijem iba málokedy. :)

  Pozývam teba a tvojich čitateľov na moju giveaway o tri balíčky! GIVEAWAY

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Od Syoos som ešte nič neskúšala, ale pokukovala som už po nich :) Inak veľmi ďakujem za pozvanie a aj za komentár :)

   Odstrániť
 3. Ten mandlový olej vyzerá zaujímavo... možno by mi pomohol s elektrizovaním vlasov..

  dazzlera.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Neviem ako s elektrizovaním, ale na poškodené vlasy je naozaj dobrý :) Ďakujem za komentár :)

   Odstrániť
 4. Ja mám úplne iné vlasy, skôr jemnejšie a bez objemu. Momentálne mám veľmi rada soľné spreje na vlasy a kozmetiku Toni and Guy.
  Bianka

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja som kozmetiku od Toni&Guy ešte neskúšala, ale počula som chválu na zopár produktov od nich asi sa už donútim a vyskúšam niečo aj od nich :) Ďakujem za komentár :)

   Odstrániť

Sleduj ma na Instagrame