sobota 18. marca 2017

Pestrofarebné linkovanie

V tomto občas depresívnom je potrebné svoje dni rozžiariť. Je množstvo spôsobov ako to urobiť, napríklad oblečením, doplnkami alebo líčením. Asi vám je viac ako jasné, ktorý spôsob som si vybrala a rozhodla som sa svoje líčenie spestriť farebnými linkami, ktoré som vytvorila pomocou tekutých rúžov. Ak chcete vedieť ako som sa k tomuto líčeniu dopracovala, pokračujte v čítaní.

Ako vždy je potrebné začať podkladom. Ja som ako podklad použila korektor, ktorý pekne zjednotil farbu viečka a prekryl všetky žilky.


Potom si pripravíme základ viečka. Použila som trochu tmavší púder, ktorým si kontúrujem tvár a zvýraznila som im záhyb oka.

No a dostali sme sa k tej najzábavnejšej časti a to farebným linkám. Ja som ich vytvárala pomocou tekutých rúžov a štetca na linky. Začala som fialovou, ktorou som urobila polovičnú linku od stredu viečka. Ďalej som použila ružovú, ktorú som dala za fialovú a vytvorila ňou koncový chvostík linky. Celú túto linkovú kreáciu som ukončila čiernou linkou, ktorú som naniesla od vnútorného kútika oka a napojila na fialovú.


Celé líčenie očí som zakončila poriadnou vrstvou špirály a vytvorila efekt pekných dramatických mihalníc.


Následne som si urobila svoj zvyčajný základ pleti a pomocou mierne tmavšieho púdru trochu vykontúrovala. Snažila som sa dosiahnuť veľmi jemné a prirodzené zvýraznenie kontúr. 


Na líčka som naniesla jasnú lícenku, ktorá dodala pleti dodala zdravý rozžiarený vzhľad.


Vrcholom celého líčenia bol sýto ružový rúž, ktorý som predtým použila ako linku. Celé líčenie zjednotil, no pravdaže aj s neutrálnym rúžom by to vyzeralo skvelo.


Toto líčenie bola pre mňa veľká hra so šminkami a hlavne spestrenie týchto sychravých dní. Dá sa povedať, že toto je môj spôsob boja proti depresií a zúfalá snaha privolať už poriadnu jar.

Aký máte názor na farebné linky? Sú pre vás znakom extravagancie alebo len spestrenie líčenia?

 Dúfam, že vás toto moje farebné bláznovstvo aspoň trošku inšpirovalo a prajem vám príjemný zvyšok dňa.
Alexandra

18 komentárov:

 1. ja mám rada, keď sa niekto nebojí a experimentuje, takže za mňa určite palec hore :)
  MakeUpByVeo

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Odpovede
  1. popravde spočiatku som nemala na takéto líčenia ani ja odvahu, no nejako som si časom zvykla :) Ďakujem za komentár :)

   Odstrániť
 3. Linky sú úžasné, tie farby skvelo vyniknú. :)

  Rebelliouslily

  OdpovedaťOdstrániť
 4. I love blue eyeliner!

  I hope that you visit my blog and maybe stay for longer!
  spiked-soul.blogspot.com

  Kisses
  Elwira Charmuszko

  OdpovedaťOdstrániť
 5. so cuteee! looove it
  I've just followed you and I hope that you give me follow back <3

  http://justemsi.blogspot.com/

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Keď som sa dostala k tretiemu obrázku som si nevedela predstaviť ako to bude vo finále vyzerať. Článok som dočítala dokonca kde ma čakalo veľmi príjemné prekvapenie, vyzerá to veľmi sviežo :-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Snažila som sa aby to bolo veselé jarné líčenie a aby aj trochu vymykalo :) Ďakujem za komentár :)

   Odstrániť
 7. Barevny linky jsou krasny ale ja na ne nemam odvahu :( navic si sotva umim udelat rovnou cernou linku, udelat to barevny a nakrivo, to by mi bylo podobny :Dd

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Pre mňa to bola tiež výzva, pretože linky mi stále robia problém, no takto som si ich aspoň precvičila :) Ďakujem za komentár :)

   Odstrániť
 8. mne sa to veľmi páči, keby si to viem tak nakresliť, tiež po niečom takom siahnem :))

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Spočiatku som mala tiež obavy, no ak si človek nad to s kľudom sadne, tak to určite zvládneš :) Ďakujem za komentár :)

   Odstrániť
 9. wow tá linka sa ti neskutočne podarila :) vidím asi prvý krát trojfarebnú :)

  OdpovedaťOdstrániť

Sleduj ma na Instagrame